Στους έξι βαθμούς Χαλκάνορας, Ελπίδα Αστρομερίτη

Σάββατο, 5 Οκτωβρίου 2019
Με έξι αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η δράση της δεύτερης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Η αυλαία άνοιξε χθες με το ισόπαλο 2-2 στο Μακάρειο Στάδιο μεταξύ του Εθνικού Άσσιας με τον Διγενή Ορόκλινης.

Στους έξι βαθμούς Χαλκάνορας και Ελπίδα Αστρομερίτη που προχώρησαν νικηφόρα, την Κυριακή ολοκληρώνεται η δεύτερη αγωνιστική.

Ο Χαλκάνορας νίκησε εκτός έδρας με 3-2 την Εληά από τέρματα που πέτυχαν οι Παπαζαχαρίου (18'), Μπολποσιάν (44') και Ανδρέας Πιτταράς (79'), ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Ρηγίνου (46') και Φρίξος Καραολή (57').

Πέππος (50') και Αριστοδήμου (72') σκόραραν στη νίκη της ΜΕΑΠ επί του ΠΟ Ορμήδειας με 2-1, το γκολ της φιλοξενούμενης ομάδας σημείωσε στο 37ο λεπτό ο Μαρίνος Ανδρέου.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας του Κούρρη Ερήμης με τον Αχυρώνα Λιοπετρίου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Χατζηχαραλάμπους στο 55ο λεπτό και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 75' με τον Σεμιρτζίδη.