Ομόνοια - Απόλλων 1-0 , ΑΕΛ - Δόξα 1-0

Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου 2019
Η Ομόνοια πέτυχε την τρίτη της νίκη σε τέσσερις αγώνες στο Πρωτάθλημα Cyta και με δέκα βαθμούς, προηγείται στη βαθμολογία. Σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος, η Ομόνοια νίκησε με 1-0 τον Απόλλωνα στο ΓΣΠ, αναγκάζοντας τον στην πρώτη του ήττα σε δύο αγώνες.

Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα το πέτυχε ο Τιάγκο στο 49ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή.

Τη δεύτερη της νίκη πέτυχε η ΑΕΛ. Νίκησε στο Τσίρειο με 1-0 τη Δόξα και με απολογισμό σε τέσσερις αγώνες δυο νίκες, μια ήττα και μια ισοπαλία, ανέβηκε στους επτά βαθμούς. Στους δύο βαθμούς έμεινε η Δόξα μετά από δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Η ΑΕΛ κατάφερε να πάρει τη νίκη στο 70ο λεπτό όταν, μετά από κεφαλιά του Ανδρέα Αβραάμ, o Ντερβίτ στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα.

Η Δόξα αγωνίστηκε από το 52ο λεπτό με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μεσκά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.