Ο απολογισμός της πρεμιέρας

Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου 2019
Έναρξη είχαμε σήμερα και στην κούρσα του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ με τη συμμετοχή δεκαέξι ομάδων.

Η πρεμιέρα θα ολοκληρωθεί την Κυριακή με άλλες δύο αναμετρήσεις, ημέρα των γηπεδούχων η σημερινή καθώς επικράτησαν σε τέσσερις αγώνες.

Με γκολ του Δημήτρη Θεοφάνους στο 79ο λεπτό η ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς πέρασε νικηφόρα (1-0) από την Πύλα, νίκη με 2-0 για τον Φοίνικα επί της ΑΠΕΑ με σκόρερ τους Τζέκορς (33') και Οκροπιρίτζε (50').

Ευρεία νίκη με 5-1 του Εθνικού Λατσιών επί της ΑΕΝ. Τρία τέρματα πέτυχε ο Παναγιώτης Ευαγγέλου (11', 32', 45') και από ένα οι Μάριος Νικολάου (13') και Ανδρέας Ηρακλέους (69'). Η ΑΕΝ μείωσε στο 78ο λεπτό με τον Στέφανο Γιαπάνη.

Η Ολυμπιάς Λυμπιών νίκησε με 4-1 τον Άτλας από τέρματα που πέτυχαν οι Ηλίας Χρυσοστόμου (8', 90'), Γιώργος Κυπριανού (9', 88'), το γκολ για τους φιλοξενούμενους ο Κυριάκος Πέρος στο 45ο λεπτό.

Νικηφόρο ξεκίνημα για τη Δόξα Παλαιομετόχου που με τέρματα που πέτυχαν οι Μάριος Κουκάρτας (18', 58'), Αλέξανδρος Κονναρής (44') και Παύλος Οικονομίδης (89') νίκησε με 4-2 τη νεοφώτιστη Γεροσκήπου. Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Χαράλαμπος Μαυράκη (51') και Κωνσταντίνος Σολωμού (57΄).