Επιστροφή στην κορυφή για Apollon Ladies

Κυριακή, 5 Μαΐου 2019
Επιστροφή στην κορυφή για την ομάδα Apollon Ladies.

Στο σημερινό φινάλε μετά από συναρπαστικό αγώνα νίκησε με 2-1 την Barcelona FA Pyrgos Limassol και κακέκτησε τον τίτλο με απολογισμό 65 βαθμούς, δύο περισσότερους από την περσινή πρωταθλήτρια Barcelona.

Η Barcelona FA προηγήθηκε στο 44ο λεπτό με την Άντρη Βιολάρη, δέχτηκε την ισοφάριση από την Ελένη Μάρκου στο 51ο λεπτό και η ομάδα Apollon Ladies έφτασε στη νίκη τίτλου με γκολ που σημειώθηκε στις καθυστερήσεις από την Ιφεόμα.

Μετά τη λήξη του αγώνα έγινε η απονομή τίτλου από το μέλος της Εκτελεστικής Επιστροπής της ΚΟΠ Γιώργο Φαντάρο.

Apollon Ladies και Barcelona F.A. Pyrgos Limassol θα αναμετρηθούν και την Παρασκευή 10 του Μάη στον ημιτελικό του Κυπέλλου Γυναικών.