ΑΕΚ - ΑΠΟΕΛ 1-0, Απόλλων - ΑΕΛ 1-1 και Ένωση - Ανόρθωση 2-2

Κυριακή, 21 Απριλίου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της ΑΕΚ με το ΑΠΟΕΛ.
------------------------------

Με τους αγώνες της 7ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η Β' φάση του Πρωταθλήματος Cyta.

Στη Λάρνακα η ΑΕΚ  με γκολ που πέτυχε στο 66ο λεπτό ο Γκονζάλεθ νίκησε με 1-0 το ΑΠΟΕΛ.

Στο 51ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ακοράν και η ΑΕΚ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στο ντέρμπι της Λεμεσού μεταξύ Απόλλων και ΑΕΛ είχαμε ισοπαλία 1-1.

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Καστανάγα και ο Απόλλων ισοφάρισε στο 73ο λεπτό με το Γιούστε. Στο 53' αποβλήθηκε ο Αγκάνοβιτς και η ΑΕΛ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

*Ο αγώνας της Νέας Σαλαμίνας με την Ομόνοια θα διεξαχθεί τη Δευτέρα.

Δείτε την αναλυτική βαθμολογία εδώ:

Στο Β' όμιλο η 7η αγωνιστική ολοκληρώθηκε με το ισόπαλο 2-2 της ΕΝ Παραλιμνίου με την Ανόρθωση.

Για την Ένωση σκόραρε ο Ιωάννης Πίττας (45', 53') και για την Ανόρθωση ο Ράγιος (11', 85').