Ισόπαλο 1-1 το δεύτερο φιλικό στην Αρμενία

Πέμπτη, 11 Απριλίου 2019
Στιγμιότυπο από το σημερινό αγώνα.

Μετά το ισόπαλο 3-3 της περασμένης Τρίτης, η Εθνική μας ομάδας των Νέων U19 εξήλθε ισόπαλη 1-1 στο δεύτερο φιλικό που έγινε την Πέμπτη, επίσης στο Ερεβάν.

Η Κύπρος άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Κωνσταντινίδη με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Προηγήθηκε αποβολή ποδοσφαιριστή της Αρμενίας για φάουλ σε επικίνδυνη επίθεση της ομάδας μας.

Λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου (48') η Αρμενία ισοφάρισε σε 1-1 και το σκορ αυτό έμεινε μέχρι το τέλος.

Το διπλό φιλικό έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας μας ενόψει της συμμετοχής της στο νέο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19 και συγκεκριμένα στην προκριματική φάση.

Κύπρος (Σ. Δαμιανού): Θεοδουλίδης, Γεωργίου, Ανδρέου, Φραντζής, Χατζηκωνσταντή, Σαββίδης, Στεφάνου, Ποντικός, Κακουλλής, Ανδρονίκου, Κωνσταντινίδης