Νίκες για Διγενή Μόρφου και ΕΝΑΔ

Σάββατο, 16 Μαρτίου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα της Ολυμπιάδας με την ΕΝΑΔ.
-------------------------------------------

Στην 25η αγωνιστική μπήκε η κούρσα του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας και ο πρωτοπόρος Διγενής Ακρίτας Μόρφου κέρδισε με 6-1 εκτός έδρας την ουραγό της βαθμολογίας Πέγεια.

Τα τέρματα του Διγενή πέτυχαν οι Πεσίρεβιτς (6'), Αργυρού (13'), Παπαγγελοδήμου (16', 75'), Αριστοδήμου (39' πεν.) και Ανδρέας Μιχαήλ (61'). Για τους γηπεδούχους σκόραρε στο 82ο λεπτό ο Ευσταθίου.

Με τη νίκη του ο Διγενής έφτασε στους 51 βαθμούς, τρεις περισσότερους από τη Ξυλοτύμπου (1-1 με τον Χαλκάνορα) και την Ομόνοια Ψευδά, που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Αδάμο Αδάμου τον Αχυρώνα στο σημερινό 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 36' με τον Στυλιανού.

Η τέταρτη της κατάταξης  ΕΝΑΔ κατάφερε να κερδίσει με 3-1 την Ολυμπιάδα στα Λύμπια και απέχει κατά τέσσερις βαθμούς από την πέμπτη ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.