Διγενής Ορόκλινης - Άρης 1-4, Αναγέννηση Δερύνειας - Οθέλλος 2-2

Σάββατο, 2 Μαρτίου 2019
Η ομάδα της Ομόνοιας Αραδίππου νίκησε με 3-0 τον ΑΣΙΛ Λύσης.
-------------------------------------

Με επτά αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα η 22η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Η αυλαία άνοιξε ψες με το νικηφόρο 2-1 του Εθνικού Άχνας επί του πρωτοπόρου Ολυμπιακού Λευκωσίας που ηττήθηκε μετά από 20 αγωνιστικές.

Ο Άρης νίκησε εκτός έδρας το Διγενή Ορόκλινης με 4-1, ενώ ο Οθέλλος Αθηαίνου στην έξοδο του στη Δερύνεια έφερε ισοπαλία 2-2 με την τοπική Αναγέννηση που προηγήθηκε με 2-0.

Ο Άρης βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Βελκόφ στο 15ο λεπτό όμως στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στην ανατροπή από τέρματα που πέτυχαν οι Κυριάκου (55'), Χατζηπασχάλης (60'), Κύπρου (71΄) και Μαραγκουδάκης (90').

Εντυπωσιακό το 10-1 που πέτυχε η ΜΕΑΠ σε βάρος του ΘΟΪ Λακατάμιας και ανέβηκε μια θέση, παρέμεινε στους 25 βαθμούς το ΘΟΪ. Τέσσερα τέρματα πέτυχε ο Νικόλας Πέππος.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη του Ακρίτα Χλώρακας επί του Ονήσιλλου Σωτήρας με 2-1. Το γκολ της νίκης στο 90ο λεπτό με πέναλτι ο Χρίστος Μακρής.

Στη βαθμολογία προηγείται ο Ολυμπιακός με 51 βαθμούς και ακολουθούν: Εθνικός Άχνας 46, Άρης 46, Οθέλλος Αθηαίνου 42 βαθμοί.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Σε εκκρεμότητα ο αγώνας του Εθνικού Άχνας με τον Οθέλλο Αθηαίνου που θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη 6 Μαρτίου.