Προκρίθηκαν Ολυμπιάδα και Διγενής Μόρφου

Τετάρτη, 27 Φεβρουαρίου 2019
Οι ποδοσφαιριστές της Ολυμπιάδας προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης.
---------------------------------------------

Με δύο αγώνες συνεχίστηκε σήμερα η προημιτελική φάση του Κυπέλλου Coca - Cola Γ' Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ.

Είναι χαρακτηριστικό πως και οι δύο αγώνες είχαν συναρπαστική εξέλιξη μέχρι να αναδειχτεί νικητής.

*Στο Μακάρειο Στάδιο Διγενής Ακρίτας Μόρφου και Κούρρης Ερήμης μετά το 2-2 οδηγήθηκαν στην ημίωρη παράταση, όπου και εκεί είχαμε ισοπαλία 3-3. Στη διαδικασία των πέναλτι επικράτησε ο Διγενής με 4-2.

Στα Λύμπια ο αγώνας κρίθηκε στην παράταση. Η τοπική Ολυμπιάδα με γκολ που πέτυχε στο 113ο λεπτό ο Γιώργος Κυπριανού απέκλεισε την ΕΝΑΔ με 1-0.

Στην ημιτελική φάση προκρίθηκαν ήδη Ομόνοια Ψευδά και ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.