Β' Κατηγορία: Άρης - Αναγέννηση Δερύνειας 2-1, ΘΟΪ Λακατάμιας - Ονήσιλλος Σωτήρας 2-4

Παρασκευή, 22 Φεβρουαρίου 2019
Στιγμιότυπο από το παιχνίδι του πρώτου γύρου μεταξύ της Αναγέννησης με τον Άρη.
----------------------------------------------------------

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε απόψε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Στο Τσίρειο Στάδιο ο Άρης κέρδισε 2-1 την Αναγέννηση Δερύνειας και έφτασε στους 43 βαθμούς.

Τα τέρματα του Άρη πέτυχε ο Ορτέγκα στο 11' (πεν.) και 37', ενώ το γκολ της Αναγέννησης σημείωσε με πέναλτι ο Αντώνιος Ράνος στο 73ο λεπτό.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε ο Άρης με 1-0 από γκολ του Ορτέγκα στο 38ο λεπτό.

ΘΟΪ Λακατάμιας - Ονήσιλλος Σωτήρας...2-4
Στη Λακατάμια ο Ονήσιλλος Σωτήρας κέρδισε με 4-2 το τοπικό ΘΟΪ και έφτασε στους 28 βαθμούς.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 0-0.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το Σάββατο (ώρα έναρξης 15:00) ως ακολούθως:

Ακρίτας Χλώρακας - Αγία Νάπα
Οθέλλος Αθηαίνου - Ομόνοια Αραδίππου
ΑΣΙΛ Λύσης - Εθνικός Άχνας
Ολυμπιακός - ΑΕΖ
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - ΜΕΑΠ
ΠΑΕΕΚ - Διγενής Ορόκλινης

**Σε εκκρεμότητα βρίσκεται και το ντέρμπι μεταξύ του Εθνικού Άχνας με τον Οθέλλο Αθηαίνου που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 22 Μαρτίου και ώρα 19:00, μετά από αίτημα των δύο ομάδων.