Ισόπαλη η Ξυλοτύμπου ήττες για ΕΝΑΔ και ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα

Σάββατο, 9 Φεβρουαρίου 2019
Στιγμιότυπο από τον αγώνα Χαλκάνορας - ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.
-----------------------------------

Με τις αναμετρήσεις της 20ης αγωνιστικής άνοιξε σήμερα η αυλαία στο Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας και την Κυριακή θα έχουμε το ντέρμπι κορυφής στο Μακάρειο Στάδιο μεταξύ του Διγενή Ακρίτα Μόρφου (38 βαθμοί) με την Ομόνοια Ψευδά (41 βαθμοί).

Ο ΠΟ Ξυλοτύμπου έμεινε στο 0-0 αγωνζόμενος στην έδρα του με αντίπαλο την Ολυμπιάδα Λυμπιών και έφτασε στους 37 βαθμούς, ηττήθηκαν ΕΝΑΔ και ΕΝΥ Διγενής Ύψωνας.

Ο ΠΟ Ορμήδειας μετά το εκτός έδρας 2-0 επί του Εθνικού Άσσιας έφτασε τις δύο ομάδες στους 32 βαθμούς. Σκόραραν οι Σιαθάς (8') και Καλλένος (16').

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Στο Δάλι ο Χαλκάνορας από τέρματα που πέτυχαν οι Νικόλας Παπαζαχαρίου (8') και Φάνος Βασιλείου (86') διέκοψε το αήττητο σερί της ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα. Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 80ο λεπτό ο Γιώργος Βασιλείου.

Με γκολ του Ιωάννη Κατσιάμη στις καθυστερήσεις του αγώνα η Ελπίδα Αστρομερίτη νίκησε με 2-1 την Πέγεια.