Ισόπαλο 1-1 το πρώτο φιλικό με τη Ρουμανία

Τρίτη, 5 Φεβρουαρίου 2019
Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο σημερινό αγώνα. Περισσότερες φωτογραφίες στη σελίδα της ΚΟΠ στο facebook https://www.facebook.com/cyprusfaofficial/?ref=bookmarks

Ισόπαλη 1-1 τη Ρουμανία αναδείχτηκε η Εθνική μας ομάδα των Παίδων U17 σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας.

Ήταν το πρώτο φιλικό της ομάδας μας υπό την καθοδήγηση του νέου Ομοσπονδιακού προπονητή Μάκη Σεργίδη.

Πολύ καλή παρουσία για την Εθνική μας στο πρώτο ημίχρονο στη διάρκεια του οποίου έχασε κλασσικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Αποκορύφωμα τα δύο δοκάρια με τον Αντόνιο Φότι και το Λοϊζο Λοίζου.

Μοιρασμένο το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Ρουμάνους να καταφέρνουν να παίρνουν προβάδισμα με το Mihai Remus στο 74ο λεπτό και την Εθνική μας να ισοφαρίζει στο 80' με το Νικόλα Χατζημιτσή.

Κύπρος και Ρουμανία θα αγωνιστούν και σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη στις 11:00 το πρωί στη Σωτήρα.

Κύπρος (Μ. Σεργίδης): Χ. Χατζηγαβριήλ, Μ. Κοκκινόφτας, Η. Κωστής, Λ. Λοϊζου, Α. Ζευκή, Κ. Μαρνέρος, Α. Φότι, Α. Νικολεττίδης, Ι. Κατσιάμης, Α. Φασουλιώτης, Γ. Παυλίδης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Γ. Οκκάς, Π. Φωκάς, Ι. Λαός, Α. Χρίστου, Ν. Χατζημιτσής, Ν. Νεοφύτου, Ε. Αναστασιάδης και Α. Κυριάκου.