Νίκες για Εθνικό Άχνας και Άρη, ισόπαλος ο Οθέλλος

Σάββατο, 19 Ιανουαρίου 2019
Στιγμιότυπο από το ισόπαλο 1-1 της Αγίας Νάπας με τον Οθέλλο.
-----------------------------------

Με έξι αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Η αυλαία άνοιξε την Παρασκευή με τους αγώνες Ακρίτας Χλώρακας - Ολυμπιακός 1-4 και ΘΟΪ Λακατάμιας - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 2-1.

Ο Εθνικός Άχνας νίκησε εκτός έδρας το Διγενή Ορόκλινης με 3-1. Τα τέρματα πέτυχαν οι Πιντσέλι (2) και Ανδρέας Ηλία. Για τους γηπεδούχους μείωσε ο Νικόλας Πιτσιλλίδης στο 75ο λεπτό.

Με τη νίκη του ο Εθνικός βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 33 βαθμούς, τρεις λιγότερους από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Στους 31 βαθμούς είναι ο Οθέλλος Αθηαίνου και στους 30 ο Άρης που κέρδισε εκτός έδρας τον Ονήσιλλο Σωτήρας με 1-0 με πέναλτι του Τόρες στο 79ο λεπτό.

Ο Οθέλλος έφερε ισοπαλία 1-1 στην έξοδο του στην Αγία Νάπα, έχασαν πέναλτι οι γηπεδούχοι πριν ισοφαρίσει η ομάδα της Αθηαίνου.