Νίκη για τον Οθέλλο, ηττήθηκαν Εθνικός και Άρης

Σάββατο, 12 Ιανουαρίου 2019
Οι ποδοσφαιριστές του Οθέλλου πέρασαν νικηφόρα το εμπόδιο της ΠΑΕΕΚ.
------------------------------------------

Τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου είχαμε στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας και η αυλαία άνοιξε ψες με το νικηφόρο 4-0 του Ολυμπιακού επί του ΘΟΪ Λακατάμιας.

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται μόνος στην κορυφή με 33 βαθμούς μετά την πρώτη φετινή ήττα του Εθνικού Άχνας, που βρίσκεται στους 30 βαθμούς μαζί με τον Οθέλλο Αθηαίνου.

Ο Εθνικός Άχνας στην έξοδο του στο Ζακάκι προηγήθηκε με 1-0 στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου (48') με τον Νικόλα Γλιγκόροφ.

Η ΑΕΖ που πραγματοποίησε βαθμολογικό άλμα, ισοφάρισε με τον Ανδρέα Κυριάκου στο 69' και στο 74' πέτυχε το 2-1 με το Γκονζάλες.

Ο Οθέλλος Αθηαίνου με γκολ του Σολάρι στο 32΄κέρδισε εκτός έδρας την ουραγό ΠΑΕΕΚ με 1-0 και έπιασε τον Εθνικό στη δεύτερη θέση.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Ήττα του Άρη στην έξοδο του στην Αγία Νάπα με 1-0, συνέχεια στις επιτυχίες για την Αναγέννηση Δερύνειας που στο γειτονικό ντέρμπι επικράτησε με 2-0 του Ονήσιλλου Σωτήρας από τέρματα που πέτυχαν οι Αντώνιος Ράνος (8') και Ιωάννης Αντωνίου (85').

Το γκολ που χάρισε τη νίκη στην Αγία Νάπα σημείωσε στο 58ο λεπτό ο Μάριος Περατικός και ήταν το πρώτο του στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας.