Ξέφυγε περισσότερο ο Ολυμπιακός

Σάββατο, 8 Δεκεμβρίου 2018
Ο Ολυμπιακός νίκησε στο Μακάρειο Στάδιο με 2-1 τον Οθέλλο Αθηαίνου και οδηγεί σταθερά την κούρσα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας με 25 βαθμούς.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό με τον Ρομό Πέρεζ και ο Οθέλλος ισοφάρισε στο 82' με τον Χριστόφορο Γαβριήλ. Το 2-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με τον Φάμπιο Βιειρά. Ο Οθέλλος έμεινε στους 20 βαθμούς.

Το ντέρμπι στη Λεμεσό μεταξύ της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών με τον Άρη έληξε ισόπαλο 1-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14' με τον Ηλία Βαττή και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 74' με αυτογκόλ του Μασίνουα.

Ο Ονήσιλλος Σωτήρας με γκολ του Ανδρέα Παπαθανασίου στο 74ο λεπτό κέρδισε με 1-0 τη ΜΕΑΠ και έφτασε στους δεκαοκτώ βαθμούς.

Ο Νίκος Πιτσιλλίδης με πέναλτι στο 10ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στο Διγενή Ορόκλινης όμως ο ΑΣΙΛ έφτασε στην ανατροπή (2-1) από τέρματα που πέτυχαν οι Μπρατσιάνι (35') και Μάρκος Μιχαήλ (38' πεν.).