Νίκες για Ολυμπιακό, ΘΟΪ Λακατάμιας, Ονήσιλλο, Ακρίτα και Αναγέννηση

Σάββατο, 10 Νοεμβρίου 2018
Η ομάδα του Ολυμπιακού πέρασε νικηφόρα από την Αραδίππου.
---------------------------------------

Ο Ολυμπιακός πέρασε σήμερα νικηφόρα από την Αραδίππου και με το 3-1 σε βάρος της τοπικής Ομόνοιας πέρασε μόνος του στη δεύτερη θέση με 16 βαθμούς, ένα λιγότερο από τον πρωτοπόρο Άρη.

Τα τέρματα του Ολυμπιακού πέτυχαν οι Ράμος (40', 55') και Ρόχα (45'), ενώ για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Ούρος στο 58ο λεπτό.

Στους 14 βαθμούς μαζί με τον Εθνικό Άχνας, τον Οθέλλο Αθηαίνου και την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών το ΘΟΪ Λακατάμιας που νίκησε 2-1 εκτός έδρας την ΑΕΖ.

Δείτε εδώ την αναλυτική βαθμολογία:

Ο Ονήσιλλος Σωτήρας ήταν πίσω στο σκορ και με ανατροπή στο φινάλε επικράτησε με 2-1 της ΠΑΕΕΚ με γκολ του Ανδρέα Παπαθανασίου.

Πρώτη εντός έδρας ήττα για τη ΜΕΑΠ (3-2 από τον Ακρίτα), νίκη για την Αναγέννηση Δερύνειας (1-0 τον ΑΣΙΛ) μετά από επτά αγωνιστικές με γκολ του Φιλκέιτ στο 47ο λεπτό.