Ισόπαλο 0-0 το ντέρμπι κορυφής, ανεβαίνει η ΕΝΑΔ

Σάββατο, 10 Νοεμβρίου 2018

Οι ποδοσφαιριστές της ΕΝΑΔ πανηγύρισαν εκτός έδρας νίκη επί του Αχυρώνα.
------------------------------

Συνέχεια με ντέρμπι κορυφής στο Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας που σήμερα μπήκε στην ένατη του αγωνιστική.

Στον Ύψωνα η τοπική ΕΝΥ Διγενής φιλοξένησε το Διγενή Ακρίτα Μόρφου και οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 0-0.

Σε εννέα αγώνες η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα (η μοναδική αήττητη ομάδα του Πρωταθλήματος) έχει απολογισμό 19 βαθμούς από 5 νίκες και 4 ισοπαλίες και ο Διγενής Μόρφου 22 βαθμούς από 7 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα.

Στην τρίτη θέση της κατάταξης βρίσκεται η ΕΝΑΔ με δεκαοκτώ βαθμούς και στην τέταρτη η Ομόνοια Ψευδά με δεκαέξι βαθμούς.

Η ΕΝΑΔ με γκολ του Ανζίζι στο 62ο λεπτό κέρδισε με 1-0 εκτός έδρας τον Αχυρώνα Λιοπετρίου και πλησίασε πιο κοντά στην κορυφή.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία:

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στα Λύμπια με την τοπική Ολυμπιάδα να κερδίζει στις καθυστερήσεις τον ΠΟ Ορμήδειας με 4-3 από γκολ του Δημήτρη Πρατζιώτη και του Ανδρόνικου Σοφοκλέους.

Με γκολ του Ανδρέα Ιωάννου στο 59ο λεπτό ο Κούρρης Ερήμης νίκησε με 1-0 την Αμαθούς Αγίου Τύχωνα.

Στο 90ο λεπτό με γκολ του Ιωάννη Κατσιάμη η Ελπίδα Αστρομερίτη πέτυχε σημαντική νίκη (2-1) επί της Ξυλοτύμπου.