Κυπελλούχος ο Απόλλωνας (φωτογραφίες)

Τετάρτη, 24 Μαΐου 2017
Ο Γενικός Γραμματέας της ΚΟΠ κ. Φοίβος Βάκης απονέμει το τρόπαιο στους Κυπελλούχους. Άλλες φωτογραφίες στην υφιστάμενη σελίδα πάνω δεξιά.
--------------------------------

Με νικητή τον Απόλλωνα ολοκληρώθηκε στο Στάδιο ΓΣΠ ο 75ος  τελικός Κυπέλλου Coca Cola.

Με γκολ του Βινίσιους στο 78ο λεπτό νίκησε με 1-0 το ΑΠΟΕΛ και κατέκτησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το τρόπαιο.

Στο 61ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ντα Σίλβα και ο Απόλλωνας ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Το ΑΠΟΕΛ αγωνίστηκε με τους Πάρτο, Λάγο, Εφραίμ (78’ Μπερτόλιο), Βινίσιους, Σωτηρίου, Μιλάνοφ, Μοραίς, Μερκής, Ιωάννου (80’ Ντε Καμάργκο), Αλωνεύτης, Γιαννιώτας (63’ Βάντερ).

Ο Απόλλωνας αγωνίστηκε  με τους Βάλε, Σακέτι, Ντα Σίλβα, Ζοάο Πέδρο (90' Σέρτζιο), Χ. Κυριάκου, Παπουλή (63’ Γκιέ), Βινίσιους, Σαρδινέρο, Ρομπέρζ, Βασιλείου, Μάγκλιτσα.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Λούκας Σωτηρίου με βοηθούς τους Μιχάλη Σωτηρίου και Ανδρέα Π. Ανδρέου. Τέταρτος διαιτητής ο Βασίλης Δημητρίου.