Συναρπαστικό το φινάλε

Πέμπτη, 13 Απριλίου 2017
Αριστερά ο Μιχάλης Χαραλάμπους (ΑΠΟΕΛ) και δεξιά ο Ευδώρας Σιλβέστρος (δεξιά). Σκόραραν στο χθεσινό παιχνίδι που έληξε με 2-1 υπέρ του Απόλλωνα.
--------------------------------------------

Στην τελική ευθεία θα κριθεί η πρωτιά στο Πρωτάθλημα Νέων U-21 Α΄Κατηγορίας.

Στους αγώνες της Τετάρτης οι δύο ομάδες που διεκδικούν τον τίτλο προχώρησαν νικηφόρα και το σκηνικό της κορυφής διατηρήθηκε σταθερό.

Τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε ο Απόλλωνας βρίσκεται στους 55 βαθμούς και ακολουθεί με 54 βαθμούς η Ομόνοια.

Ο Απόλλωνας επικράτησε με 2-1 του ΑΠΟΕΛ από τέρματα που πέτυχαν οι Άνθιμος Παντελή (13’) και Ευδώρας Σιλβέστρος (29’).

Για τους φιλοξενούμενους μείωσε στο 68’ ο Μιχάλης Χαραλάμπους.

Η Ομόνοια νίκησε με 2-0 την Ανόρθωση. Το 1-0 έγινε με αυτογκόλ του Μιχάλη Ιωάννου στο 2ο λεπτό και στο 43ο λεπτό ο Απόλλωνας Βασιλείου με πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0.

*Μέχρι το τέλος του Πρωταθλήματος ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει Πάφο (εντός έδρας), Ολυμπιακό (εκτός έδρας) και ΘΟΪ Λακατάμιας (εντός έδρας).

**Η Ομόνοια θα αντιμετωπίσει την ΑΕΖ Ζακακίου (εκτός έδρας), την ΑΕΛ (εντός έδρας) και φινάλε στο Παραλίμνι με αντίπαλο την Ένωση.